top of page

Domy z CLT
Nova dimenzia vystavby domov

Cross Laminated Timber

= Krížovo Lepené Drevo

Drevo ma priaznivý vplyv na zdravie človeka, zabíja patogény a rozdiel oproti murovanej stavbe pocíti každý ihneď pri vstupe do domu z ECO CLT panelov.
Forest
pefc_logo.png

CLT sa vyrábajú z PEFC certifikovaného smrekového dreva pochádzajúceho z lesov, kde je nariadené používanie pestovateľských procesov smerujúcich k dosiahnutiu trvalo udržateľného hospodárenia a zároveň usilujúcich sa o zlepšenie všetkých funkcií lesov v prospech životného prostredia človeka. Drevo ako stavebný materiál je pre človeka najpriaznivejšia surovina.

CLT panely sú stavebný materiál s najlepšími vlastnosťami pre moderné drevostavby, vyrobený z kolmo na seba lepených vrstiev masívneho dreva. Vďaka tomu sa znižuje „pracovanie dreva“ na zanedbateľnú hodnotu. S týmto materiálom možno jednoducho stavať.

 

Stavby z CLT sú ekologické, presné, rozmerovo stále, vzduchotesné, difúzne otvorené. Majú výborné statické vlastnosti. Konštrukčný systém je veľmi jednoduchý, ľahko realizovateľný a s minimálnym počtom vrstiev.

 

CLT panely poskytujú vďaka svojim vlastnostiam takmer neobmedzené možnosti v stavebníctve a architektúre. Dajú sa bez komplikácií kombinovať s inými stavebnými materiálmi. Sú ideálnym stavebným prvkom pre pasívne domy.

 

Hlavné uplatnenie nachádzajú ako vnútorné a vonkajšie steny, stropy a strechy novostavieb rodinných i bytových domov. Sú vhodné na rekonštrukcie, prístavby a tiež vstavby budov.

Kolmá orientácia susedných zlepených vrstiev minimalizuje rozmerové zmeny materiálu a zaisťuje stabilné fyzikálne a mechanické vlastnosti. CLT panely sú ekologický stavebný materiál budúcnosti a sú ideálne pre pasívne domy.
Steny z CLT panelov

Dielce spĺňajú požiadavky statiky, tuhosti a stavebnej fyziky. Stenové panely sú vzduchotesné, ale zároveň dostatočne paropriepustné. Dokážu regulovať vlhkosť v miestnostiach a vytvárajú tak príjemnú vnútornú zdravú klímu. Sú ideálnou voľbou pre pasívne domy. Sú vhodné do moderných konštrukcií stavieb na báze dreva.

89722009_599213240629262_304444901184818
IMG_2508.jpeg
Strechy / strešné konštrukcie z CLT panelov

CLT panely sú vhodné pre akýkoľvek tvar strechy. Hneď po montáži získate z vonkajšej strany nepremokavý, celistvý panel a na vnútornej strane hotovú, pohľadovú plochu. Strešné konštrukcie z CLT panelov spĺňajú požiadavky statiky, požiarnej a protihlukovej ochrany. V lete sa významne podieľajú na ochrane pred nepríjemným prehrievaním budovy.​

Untitled-1.webp
 • Opracovanie na CNC technológii zaručuje
  vysokú presnosť a rovnost domu, zo žiadnehoi materialu sa neda postavit dom tak presne ako je z CLT
 • Masívna konštrukcia
  99% prírodného dreva - prirodzená klíma, zdravotná nezávadnosť
 • Pozitívna bilancia CO2
  ekologické a trvalo udržateľné stavebné technológie
 • Nižšia hmotnosť
  oproti betónu a tehlám, suchá výstavba
 • Vyššia pevnosť
  oproti betonu, tehlam a inym stavebnym materialom
 • Jednoduchá montáž
  nižšia prácnosť, jednoduchšie detaily, jednoduche riešenie tepelnych mostov...
 • Kratšia doba montáže a výstavby
  v porovnaní s murovanou stavbou alebo klasickou stĺpikovou konštrukciou drevostavieb. Panely sa dovezú na stavbu už s namontovanymi oknami a vstupnými dverami, ihneď po montáži par hodin náš zakaznik ma kluce od domu a otvorenu stavbu
 • Vyborna vzduchotesnosť
  Enter your answer here
 • Difúzna otvorenosť
  zdrava klima v dome, kvalitné vnútorné prostredie bez plesní
 • Vysoká rozmerová presnosť
  CLT panelov vďaka CNC opracovaniu vysoka presnosť
 • Výborné statické vlastnosti
  nie je problem dodatočne vyrobit otvor na okno či dvere
 • Jednoduché konštrukčné detaily
  minimalizácia tepelných mostov
 • Až o 10% viac obytnej plochy
  vďaka vysokej statickej nosnosti a menšej hrúbke stien
 • Stabilné fyzikálne vlastnosti
  Pevnosť špeciálnej drevenej konštrukcie odolá aj zemetraseniu
 • Materiál s výborným fázovým „teplotným“ posunom
 • Masívne drevo je odolnejšie voči požiaru
  ako je všeobecne rozšírená informácia v povedomí ľudí. Drevená konštrukcia je dokonca staticky počas potrebnej doby na záchranu odolnejšia ako betónová alebo oceľová!
Stropy z CLT panelov

Stropné panely sú ľahké, samonosné, okamžite zaťažiteľné, rozmerovo presné. Montáž je rýchla a jednoduchá. Pohľadové stropné panely CLT navyše poskytujú vysoký komfort bývania.

Stabilné fyzikálne vlastnosti, 
konštrukcia odolná voči zemetraseniu

CLT panely Materiál s najlepšími vlastnosťami pre moderné drevostavby

IMG_6993.jpg

Vyberte si ideálny dom 
presne podľa vašich predstáv

bottom of page